ERZURUM PAZARYOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Hasan Demirbağ Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin Erasmus + kapsamında hazırladığı proje, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından kabul edildi.

İlçemiz Hasan Demirbağ Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin Erasmus + kapsamında hazırladığı proje,  Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından kabul edildi.

           Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı,  Erasmus + Programı Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında Hasan Demirbağ Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yavuz DEMİR tarafından hazırlanan "Dikkat Eksikliği İle Hiperaktivite Bozukluğu Tanısı Ve Eğitim Stajı" adlı proje hibe desteği alarak başarılı projeler arasında yerini almıştır.

 

                  2017 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında AB Bakanlığına sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. AB Eğitim ve Gençlik Dairesi Başkanlığına sunulan 1944 projeden 526 proje hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Bu başarılı projelerden biri de Hasan Demirbağ Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin Dikkat Eksikliği İle Hiperaktivite Bozukluğu Tanısı Ve Eğitim Stajı projesidir.

                 Okul Müdürü Yavuz DEMİR tarafından finansman sözleşmesi imzalandı ve böylece proje resmen faaliyetlerine başlamıştır.

Proje kapsamında Çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünde öğrenim gören Pazaryolu 10 öğrenci 2 refakatçi öğretmen eşliğinde Almanya’da 2 haftalık Dikkat Eksikliği İle Hiperaktivite Bozukluğu konularında mesleki eğitim (staj) göreceklerdir. Proje kapsamında tüm süreç AB Eğitim ve Gençlik Dairesi Başkanlığınca Projede yer alan  refakatçi öğretmen  ve öğrencilerin ulaşım, konaklama, yemek, eğitim ve kurs giderleri, seyehat sigortası, Uçak biletleri gibi masrafları, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus + Programı tarafından sağlanan hibe bütçe içerisinden karşılanacaktır.

 

 

21 Haziran Mah. Hükümet Konağı Kat1 25930 Pazaryolu/ERZURUM - Santral: (0442) 481 28 28 Sabit Servis: (0442) 481 28 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.