ERZURUM PAZARYOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2 Projemizle ile TÜBİTAK 12´inci Ortaokullar Arası Proje Yarışmasında Bölge Sergisindeyiz..

İlçemiz Pazaryolu 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürlüğünce hazırlanan 26 - 29 Mart 2018 tarihler arası Erzurum Atatür Üniversitesinde Projelerimiz Sergi´ye Çıkması için Gün Sayıyor.
2 Projemizle ile TÜBİTAK 12´inci Ortaokullar Arası Proje Yarışmasında Bölge Sergisindeyiz..

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca Bu yıl Türkiye Geneli 12’ncisi düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na toplam Erzurum Bölgesinde 3000 proje başvurusu yapıldı.

İlçemiz Pazaryolu 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu Kimya ve Biyoloji Alanında Başvurdukları Projeler ile İlk 80’ne girerek Erzurum Bölge Sergisine katılma hakkı kazandılar. Erzurum Bölge Sergisi’ne “Erzurum, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Iğdır” olmak üzere toplam 10 ilden katılım olmuştur. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Sergisi 26 – 29 Mart 2018 tarihleri arasında Türkiye Geneli 12 bölge merkezi ilde eş zamanlı olarak yapılacaktır.

Kimya Alanında Pazaryolu 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri Dilara KARA ve Abdulkadir AKSAKAL danışman öğretmenleri Münevver ODABAŞI Rehberliğinde “Böcekler Bor’u Sevmedi, Ama Annem Çok Sevdi” isimli projeleri ile;

Biyoloji alanında Pazaryolu 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri Mete KAPLAN ve Emirhan Haluk AKKUŞ danışman öğretmenleri Pınar KULEYİN Rehberliğinde “Solucanların Erozyona Olan Etkisi” isimli projeleri ile Bölge Final Sergisinde Yarışacaklardır.

Öğrenci ve Öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.

 

 

21 Haziran Mah. Hükümet Konağı Kat1 25930 Pazaryolu/ERZURUM - Santral: (0442) 481 28 28 Sabit Servis: (0442) 481 28 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.